Через дефіцит автомобільного палива, в Україні можуть піднятися ціни на бензин, газ і ДП

Про те, що вже в наступному місяці, через недостатні постачання ресурсів, в нашій країні збільшиться вартість палива на АЗС, пише новинний портал "Обозреватель".

Одним з факторів, що впливає на ціни стало те, що після обшуків в мережі АЗС "Glusco", пов'язаної з нардепом від "ОПЗЖ" Віктором Медведчуком, компанія "Proton Energy Group S. A." фактично призупинила роботу.

Надії на те, що цього оператора замінить якийсь інший, поки не виправдалися. Цілком можливо, що до травня наявні запаси дизпалива можуть вичерпатися, і внутрішній ринок України відчує нестачу в 300 000 тонн дизельного палива, і ще як мінімум 40 000 тонн скрапленого газу. Не сприяє позитивному результату ситуації й те, що при дефіциті або високій ціні палива, автовласники переходять на скраплений газ, але через те, що не вистачить і його, це збільшить попит на всі види бензину.

Колишній президент "Асоціації операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук припускає, що в Україні можуть обмежити продаж і відпускати паливо тільки обраним компаніям. Цього місяця ще можна протриматися на раніше накопичених запасах гуртовиків, але вже в травні можуть бути проблеми - дефіцит викликає підвищений попит, а попит впливає на ціни.

Дороге паливо. Фото: скріншот YouTube-відео.
Дороге паливо. Фото: скріншот YouTube-відео.

Крім цього, в Кабміні підписали меморандум з "нафтогазовою Асоціацією", обмеживши роздрібну вартість бензину в 30 грн, пообіцявши боротися з напівлегальними АЗС, і саме на цій цифрі й зупиниться ймовірна ціна. Що стосується дизельного палива, то замість "Proton Energy" на ринок України повинна була зайти Російська "Coral Energy", але на жаль, її постачання поки не схвалені з боку Росії.

Також, збільшення вартості автомобільного палива вплине на ціну харчових продуктів і товарів, тому, що завжди враховуються можливі транспортні витрати. Таким чином, зростання ціни на паливо, швидше за все, може призвести до гіперінфляції.

До слова, раніше "Hyser" писав про те, що в Україні виставили на продаж Старий БРДМ, який стояв на озброєнні Радянської Армії.

Також раніше наш портал повідомляв про те, що у Києві взяли інтерв'ю у "легенди", яка нібито два роки прожила в старому ВАЗ-2101.

А до цього ми розповідали про те, що український умілець зібрав зі старого радянського "Запорожця" швидкісне авто на електричній тязі.

Популярні новини зараз

Любив беззубих: в мережі спливло фото Тарзана зі співаком Шурою. Наташа і не знала

Мільйонер з дитинства: Потап зробив недитячий подарунок своєму синові. Екс-дружина назвала його "прикольним"

Осінні канікули 2021: батькам показали графік та попередили про нюанси

«Інфаркт на ногах»: названо приховані симптоми відриву тромба

Показати ще