Безпілотний автомобіль на базі "Лада Веста" приступив до роботи в міській клінічній лікарні №1 імені Пирогова

Про те, що ця дивовижна, яка не має аналогів в Росії інновація, буде просто розвозити звичайні аналізи пацієнтів між корпусами медичного закладу, повідомляє Інформаційний портал "WROOM.RU".

Відзначимо, що таку феєричну роботу виконали розробники науково-дослідного інституту "МосТрансПроект", в колаборації з колегами з "МАДІ". Авто оснащене безпілотними технологіями, а дуже потрібний проєкт пройшов сертифікацію в інституті "НАМИ". Правда, для повноцінного старту все ж довелося внести деякі правки в техпаспорт. Однак, навіть це не зробило автомобіль повністю безпілотним: за законами РФ, за кермом завжди повинен знаходитися ще й пілот-оператор, пильно стежить за безпекою руху.

Таке рішення дорого обійшлося російським світилам науки, через те, що на розробку унікального проєкту пішло цілих два роки. З 2019 року в Москві намагалися реалізувати програму пілотного тестування інноваційних рішень, відчуваючи свої серйозні наукові розробки на міських і комерційних майданчиках. Навіть складно уявити, що з моменту запуску програми випробувань пройшло більш ніж 50 технологічних проєктів, а ще близько 30 знаходяться в безперервному процесі доопрацювання.

Безпілотна "Лада Веста". Фото: wroom.ru
Безпілотна "Лада Веста". Фото: wroom.ru

Не завадило колосальному проєкту і те, що і седан, і універсал "Лада Веста" з двигуном об'ємом в 1,8 літра і потужністю в 122 кінські сили більше не можна легально придбати: ця версія зникла навіть з прайс-листів на офіційному сайті "АвтоВАЗу". Тому довелося задовольнятися силовим агрегатом потужністю в 113 кінських сил і об'ємом в 1,6 літра.

Втім, навіть такого двигуна достатньо для того, щоб вчасно доставити ще теплі аналізи в потрібну лабораторію.

До слова, раніше "Hyser" писав про те, що через дефіцит автомобільного палива, в Україні можуть піднятися ціни на бензин, газ і ДП.

Також раніше наш портал повідомляв про те, що у Росії продають велику колекцію "ВАЗів" за величезну суму.

А до цього ми розповідали про те, що в Україні продають рідкісний бронеавтомобіль в ідеальному стані за ціною непоганої іномарки.