У мережі згадали про унікальну модель "Запорожця", що серйозно відрізняється від оригіналу

Прийнято вважати, що до початку виробництва хетчбека "Таврія" Запорізький автомобілебудівний завод ніколи не виробляв автомобіль зі стандартним розташуванням мотора, оскільки три моделі "Запорожця" мали заднемоторную компоновку. Facebook-спільнота "Українські автомобілі"розповіло, що на ділі це не так.

Насправді українські інженери досить давно почали роботу над автомобілем з класичним компонуванням, причому, як не дивно, на основі саме задньомоторного "Запорожця". Найраніший прототип був розроблений ще в 1966 році В НАМИ, і отримав індекс НАМИ-0107.

Зовні незвичайний прототип нічим не відрізняється від звичного всім "Запорожця", проте нутрощі у нього відрізнялася істотно. Думки про створення "Запорожця" з двигуном спереду виникла у інженерів НМІ після того, як вони вивчили конструкцію першого покоління Mini, яка здалася їм дуже вдалою.

Таким чином, компоновку Mini вирішили приміряти і на радянський автопром. НАМИ-0107 оснащували не стоковим мотором ЗАЗ-966, а 1,4-літровим двигуном від "Москвича-408". Примітно, що незважаючи на те, що модель була всього лише прототипом, для неї з нуля розробили нову коробку передач і зчепленням. Коробка передач розташовувалася в піддоні двигуна.

У кінцевому прототипі передня підвіска працювала на важелях з торсіонами, а задня — на поздовжніх важелях. На жаль, випробування показали, що у "Запорожця" з передньомоторним компонуванням безліч недоліків, тому допрацьовувати модель не стали. Варто відзначити, що автомобіль став виглядати на порядок симпатичніше без "вух", які забезпечували охолодження мотора, розташованого ззаду.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що в одному з покинутих гаражів автолюбителі знайшли унікальний "Запорожець-спорт".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у мережі показали преміальний Тюнінг українського "запорожця", який вразив автолюбителів.

Також "Hyser" писав, що у мережі продемонстрували тест-драйв оновленого позашляховика Lada Niva Bronto, який можуть почати випускати в Україні.